İlginç Görüntü! E-5’ten uçak geçti

  • Atatürk Havalimanı apronunda bekleyen hurda uçaklardan biri daha satıldı. Tahran TT Havayolları’na ait uçak, gece uzman bir ekip tarafında Atatürk Havalimanı’nda tırlara yüklenerek Hadımköy’e taşındı. E-5 Karayolu’nda ilginç görüntüler oluşturan taşıma operasyonu drone ile havadan da görüntülendi.
  • Atatürk Havalimanı apronunda yıllardan bekleyen hurda uçaklardan Tahran TT havayolu firmasına ait MD-82 tipi yolcu uçağı, Sky Air Shop isimli bir firması tarafından 5 ay önce satın alındı. Uçak Teknisyeni Mehmet Emin Ertemel’in liderliğinde detaylı şekilde parçalanan uçak, gece tırlara yüklenerek Atatürk Havalimanı apronundan çıkartıldı. Atatürk Havalimanı B kapısından çıkan tırlar, geniş güvenlik önlemleri altında E-5 Karayolundan Hadımköy’e götürüldü. Karayolunda tır dorsesinde taşınan uçak, ilginç görüntüler oluşturdu. O anlar drone ile havadan da görüntülendi.

“BİZ BUNU ÇIKARTIP TEKRAR AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

  • Sky Air Shop yetkilisi uçak teknisyeni Mehmet Emin Ertemel, “7 tane restoran kafe yaptırdık, denizin dibine batırdık. Dalış amacına, eğitim amacına, restoran kafe için kullanılması için yaptık. Sivil Havacılık sunmuş olduğu Atatürk Havalimanındaki hurda uçakları ilk kesen biziz. Şu anda gümrük nedeniyle bir 5 ay kadar evvel uçağı kestiğimiz halde uçağımız yeni çıkartıyoruz. İnşallah hayırlısı olur. Uçak MD-82 dar gövde uzun bir uçak. 13-14 yıldan bu yana Atatürk Havalimanında bulunuyordu. Biz bunu çıkartıp tekrar ayağa kaldıracağız. Gerekeni yapacağız, bir hizmet olarak bir yere sunacağız” ifadelerini kullandı.

“BİR BELEDİYE VEYA OKULA VERECEĞİZ”

Uçağın parçalanarak tırlara yüklenmesiyle alakalı bilgiler veren Ertemel, “İşlem olarak biz tekrar birleştireceğiz, kanatları, iniş takımları sökülmüş. Biz bunu faal olarak tekrar ayağa kaldıracağız. Şu anda biz galiba ya belediyeye vereceğiz veya da okula vereceğiz. İkisinden biri alacak” diye konuştu.

https://www.mynet.com/ilginc-goruntu-e-5-ten-ucak-gecti-110106852697

HAVA ALANLARI YER HİZMETLERİ A.Ş.

Yaklaşık olarak 20 yılı aşkın süre boyunca Hava Alanları Yer Hizmetleri A.Ş. ‘ ye hizmet vermekteyiz.Firmamız Hava Alanları Yer Hizmetleri A.Ş. (HAVAŞ) ile , Atatürk Havalimanı – 3.Havaalanı arası taşımalarının yapılması anlaşmasını tarafımız ile gerçekleştirmiştir.Bize verilmiş olan bu görevi 5 NİSAN 2019 günü taşımaların yapılmasında tüm ekipmanlarımızı hazırlamasını yapmaktayız. Bu büyük taşıma için bizi seçmesi hususunda HAVAŞ firmasına sonsuz teşekkür ederiz. Bu taşıma firmamıza verildiği için onur ve gurur duymaktayız. En iyi hizmeti vermek için elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız.

                              

                             

TBM Nakliyesi ! 34 ARAÇ !

Lowbed & Proje Taşımacılığı & Liman Operasyonları

Ambarlı Limanından – 3.Havaalanı şantiyesine 34 araba taşımamızı büyük bir özenle taşımasını başarıyla sağladık. 1 gecede yükleme ve 1 gecede taşıma olarak 2 gün içerisinde tüm araçların boşaltılmasını sağladık.

Bu hizmeti vermekten mutluluk ve onur duyuyoruz.

 

 

 

 

 

 

Çankırıya uçak indi !

Farklılıklara ve yeniliğe her daim açık olduğunu belirten ve eğitimde sınır tanımayan Belediye Başkanı İrfan Dinç, yaptığı son hamleyle de bunu tüm kamuoyuna bir daha gösterdi.

Çankırı’nın çehresini değiştirecek “18 Ayda 18 Proje” kapsamında yer alan Uçak-Gemi- Tren Kütüphanesi Projesi’nin ilki gerçekleşti. Verdiği sözleri bir bir yerine getiren Başkan Dinç, Türk Hava Yolları filosuna ait iken uçuş ömrünü dolduran Airbus A300 tipi ve maksimum 375 yolcu kapasiteli uçağı, yaklaşık bir gün süren zorlu yolculuğun ardından İstanbul’dan yola çıkan beş tır ile Çankırı’ya indirdi.

1970

Belediye Başkanı İrfan Dinç, AK Parti İl Başkanı Salim Çivitçiolu, AK Parti İlçe Başkanı Musa Çağlar, Belediye Özel Kalem Müdürü Hüseyin Boz ve Başkan Yardımcısı Arif Çiyan, meraklı bakışlar eşliğinde uçak kütüphanenin yerleştirileceği alana geldi.

Kütüphane olarak kullanılacak uçakla ilgili olarak Başkan Dinç, Çankırılılara farklı bir mekân sunarak okuma alışkanlığı kazandırmayı ve arttırmayı hedeflediklerini belirterek “Çankırı’ya uçağı indirdik.”dedi. Uçak Kütüphanesi’nin çocuklar için kitap okumayı cazip hale getirmek adına projesi hazırlanan üç kütüphaneden biri olduğunu söyleyen Dinç, Gemi ve Tren Kütüphanesi’nde de son aşamaya gelindiğini belirterek “Projelerimizin tamamlanması için çalışmalarımız sürüyor. İnşallah en kısa sürede hepsini tamlayacağız. Alnımızın akıyla uçağımızı Çankırı’ya indirdik. Kısa sürede montajını da tamamlayarak çocuklarımızın hizmetine ve yararına sunmak istiyoruz.” diye konuştu. Haberin devamı;

IMG_0051

Parçalara ayrılan uçak karayoluyla taşındı !

Restoran yapılacak uçak Edremit’e ulaştı

TÜRK Hava Yolları’ndan (THY) bir işadamı tarafından satın alınan ve restorana dönüştürülmek üzere 8 parçaya ayrılarak 7 TIR ile taşınan 76 metre uzunluk, 6 metre genişliğindeki Airbus A340 tipi yolcu uçağı İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 5 günlük zorlu bir yolculukla Balıkesir’den Edremit ilçesine getirildi.

12507637_1701180740105709_4024340082986996214_n

Restoran ve akaryakıt istasyonları sahibi olan Edremitli işadamı Ali Akbulut tarafından satın alınan 76 metre uzunluk 6 metre genişliğindeki uçağın burnu, kanatları, gövdesi ve kuyruğundan oluşan toplam 8 parçası Kocaseyit Havalimanı karşısındaki bir araziye indirileceği bildirildi. Yüklenmesiyle birlikte beş günde Edremit’e getirilen uçağın burada birleştirilerek restoran ve düğün salonu olarak kullanılacağı bildirildi. Bu proje üzerinde 2 yıldır çalıştığını belirten işadamı Akbulut, uygun uçağı bulunca harekete geçtiklerini söyledi. İstanbul’dan ağır nakliyat firmalarıyla üç günde gelmesini bekledikleri uçağın olumsuz hava koşulları nedeniyle iki günlük bir gecikmeyle kendilerine ulaştırıldığını belirten Akbulut, “Bir özel havayolu şirketiyle dev uçağı parçalayıp, getirdik. Zorlu bir yolculuk oldu. Neyse ki kazasız belasız getirildi. Bu uzun süredir hayalim olan yurt dışında gördüğüm ve ülkemde gerçekleştirmek istediğim bir projeydi. Kurulum aşaması tahminen 3 ay sürecek. Mayıs ayı başında restoran olarak faaliyete başlayacak. Uçağın parçalanıp, taşınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Akbulut, uçağın ne kadara satın aldığını ise açıklamadı.

12509051_1701180723439044_2812267723149557524_n

Uçağı taşıyan nakliye firmasının sahibi Kemal Küçük ise “Karayolunda bu taşıdığımız üçüncü uçak oldu. Taşıdıklarımızı içinde en büyük olanı da buydu. 7 TIR, 8 eskort ve 14 personel ile uçağın nakliyesini sorunsuz şekilde yaptık” dedi. Haberin devamı;